БК "Днепр-Азот" - МБК "Николаев"

"Днепр-Азот" проиграл "Николаеву": 65-83 (22-28, 15-18, 17-14, 11-23).

Баскетболісти з Миколаєва в нинішньому сезоні є досить незручним суперником для «ДніпроАзоту», – наголошує прес-служба господарів. Два попередні протистояння в рамках регулярного чемпіонату закінчилися дуже впевненими перемогами миколаївців з перевагою у 15 і 20 очок відповідно, тому ніхто не очікував легкого життя для «азотівців» і в цьому поєдинку. Оптимізм господарям могла вселити хіба що відсутність у складі «Миколаєва» Деніела МакКлінтока, який доволі результативно грав у попередніх матчах, але, як виявилося, кому забивати у гостей знайшлося і без нього.

Початок зустрічі пройшов досить спокійно, але незабаром гостям вдався ривок – 10:0, і миколаївці пішли в невеликий відрив, який то збільшувався до 10 пунктів, то скорочувався до одного, але дістати опонента «ДніпроАзоту» ніяк не вдавалося. Як знати, може хід поєдинку і став би розвиватися по іншому, але у складі гостей просто фантастичний матч видав ветеран Леонід Яйло. Він часто і результативно атакував з різних дистанцій, збирав відскоки, роздавав передачі партнерам, відзначившись у всіх графах статистичного протоколу. В підсумку Леонід набрав 26 очок при 38 балах ефективності – за цим показником він лише одного пункту не добрав до кращого результату сезону, досягнутого Бьорттом і Ель-Аміном.

Щоправда, у третій чверті дніпродзержинцям вдалося не тільки наблизитися до гостей, а й після кидка Ламара Каріма на 29-ій хвилині вийти вперед у рахунку – 54:53. Але МБК «Миколаїв» до кінця десятихвилинки відновив шестиочкову різницю в рахунку, а в завершальному відрізку поєдинку почав невблаганно йти у відрив. Після того, як у середині четвертої чверті розрив між суперниками перевалив за 15-очкову позначку, тренери обох команд погодилися з результатом матчу, випустивши на майданчик резервістів.

Цікаво, що у складі гостей очки набирали тільки п'ять гравців, в завдання ж Буцького, Тонченка та Сільковського, в першу чергу, входила нейтралізація лідера дніпродзержинців Каріма. І в цілому ця трійця, хоч і важко (скажімо, Сільковський до кінця матчу не дограв), але зі своїм завданням впоралася, оскільки втомлений легіонер «ДніпроАзоту» в останній чверті грав не так яскраво, хоча й виконав свою середню норму показників. Ну а миколаївці зміцнили свої позиції в боротьбі за 9-е місце в підсумковій таблиці.

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

Ми очікували, що буде складний матч. «ДніпроАзот» відчув свою гру і в останніх турах двічі обіграв «Хімік», чию силу ми на собі відчули, поступившись южненцям у двох матчах. Тому готувалися до цього поєдинку серйозно, тим більше, що команду залишив Деніел МакКлінток. Але за настроєм хлопців ще в першій половині я побачив, що все має закінчитися добре. І навіть, коли у другому таймі ми почали програвати, ми не панікували, не метушилися, трохи додали в русі у захисті, і це одразу ж принесло свої плоди. Незважаючи на суттєву різницю в рахунку, перемога далася нам нелегко, проте заслужено.

Ігор Чигринов, головний тренер БК «ДніпроАзот»:

Я не думаю, що поразки у всіх трьох іграх чемпіонату нинішнього сезону з «Миколаєвом» пов’язані зі стилем гри суперника, який відомий ще з часів Радянського Союзу. Просто, сьогодні в них було набагато більше бажання перемогти. А наша команда у другій половині матчу просто зупинилася. Молоді пацани, які отримали такий шанс, його просто не використовують. Над цим треба замислитися. Замість того, щоб убиватися на паркеті або хоча б отримувати задоволення від гри, вони грають ніби роботи, демонструючи всім своїм видом, що для них це непосильний тягар. Хоча, звісно ж, далася взнаки і втома, що накопичилася після трьох ігор на виїзді.