БК "Политехника-Галичина" - МБК "Николаев"

Результат матча: 96-82 (19-27, 28-24, 26-19, 23-12).

Матч проти МБК «Миколаїв» львівська команда розпочала дуже вдало, – зауважує прес-служба БК «Політехніка-Галичина». Спірний виграв Шон Фінн, після чого Андрій Корочкін забив з близької відстані. Згодом Мілош Бойовіч також відзначився влучним двоочковим. Щоправда, гості швидко прийшли до тями, й Олексій Онуфрієв забив із далекої дистанції, а Джастін Лав у наступній атаці МБК «Миколаїв» відзначився двоочковим, який вивів гостей уперед. За 8.14 до завершення першого періоду Володимир Полях був змушений взяти тайм-аут, який, однак, особливо не допоміг «Політехніці-Галичині». Рахунок був постійно на користь підопічних Валентина Берестнєва, які за 3.46 до завершення першої чверті вийшли уперед «+10» (Вадим Матюкевич двічі поспіль завершив атаки влучними двоочковими), й Володимир Полях був змушений знову брати тайм-аут. Цього разу хвилинна перерва дещо збадьорила господарів, і Шон Фінн (двічі забив двоочковий) та Андрій Корочкін із влучним дальнім зуміли скоротити відставання до 3-х пунктів (19:22). Однак зберегти інтригу «Політехніці-Галичині» не вдалося, і Леонід Яйло та Джастін Лав таки збільшили перевагу своєї команди до 8-ми очок.

Друга чверть розпочалася у рівній боротьбі. Перелом у грі розпочався в середині періоду, коли після невдалого стрибка зазнав травми Олексій Онуфрієв. Львівські баскетболісти почали нарощувати темп, і за 12 секунд до великої перерви після вдалого триочкового від Ніколи Лєпоєвіча різниця скоротилася до одного очка. Тепер прийшла черга брати тайм-аут Валентину Берестнєву. Коротка нарада біля лави запасних дала свої плоди, й МБК «Миколаїв» таки зумів під завісу першої половини збільшити розрив у рахунку до 4-х очок (47:51), завдяки вдалому дальньому від Раймондса Вайкуліса.

Початок третього періоду був також за гостями: Джастін Лав та Ігор Сільковський у двох атаках поспіль зуміли довести перевагу своєї команди до 8-ми очок. Склалося враження, що миколаївці продовжать натиск і таки зуміють здобути перемогу. Однак іншої думки були Ярослав Зубрицький, Нік Вільямс, Ярослав Лемик та Нікола Лєпоєвіч. Саме останній зумів у другій половині чверті скоротити відставання «Політехніки-Галичини» до 2-х очок. 64:66 – такий рахунок явно не обіцяв нічого хорошого для «корабелів», і Валентин Берестнєв знову бере тайм-аут. Одразу ж Леонід Яйло реалізував два штрафних, однак Нік Вільямс (2), Андрій Корочкін (2) та Нікола Лєпоєвіч (3) за 1.10 до завершення десятихвилинки таки зуміли вивести господарів уперед – 71:68. На два реалізованих штрафних Леонідом Яйлом, Нік Вільямс відповів влучним середнім, зберігши таким чином на четвертий період різницю в 3 очки.

Ще одним важким ударом для МБК «Миколаїв» на старті завершального періоду став 5-й фол Вадима Матюкевича (9.24). Практично одразу ж гості «посипалися». Ярослав Зубрицький тричі забив по «двієчці», Нік Вільямс шикарно завершив атаку «Політехніки-Галичини» надзвичайним за виконанням «данком», а Шон Фінн під кільцем продовжував забивати «свої» очки. За 3.32 до фінальної сирени за рахунку 86:79 Володимир Полях бере тайм-аут, після якого у трьох поспіль атаках відзначилися двоочковими Мілош Бойовіч, Шон Фінн та Нік Вільямс. Різниця в рахунку стала настільки великою (92:79), що за 58 секунд, які залишилися, МБК «Миколаїв» просто-таки не встиг виправити становище.

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

«Сьогодні я задоволений діями тільки деяких гравців, насамперед досвідчених. А от інша частина команди зіграла не в повну силу. Окрім цього, на результат матчу вплинула травма Олексія Онуфрієва. Його невдале приземлення завадило команді позитивно завершити зустріч».

Вадим Матюкевич, гравець МБК «Миколаїв»:

Зараз у нас дуже мало гравців. Важко грати всімох і в одному темпі. Ми втомилися в першій половині. Окрім цього, травма Онуфрієва вплинула та те, що я занадто рано отримав 5 фолів».

Володимир Полях, головний тренер БК «Політехніка-Галичина»:

«Ми провалили першу половину матчу. Як у нападі, так і в захисті зіграли дуже невдало. Та все змінилося після великої перерви. За 3-тю та 4-ту чверть ставлю своїм гравцям тверду четвірку».

Ярослав Зубрицький, гравець БК «Політехніка-Галичина»:

«Нам просто уже нікуди відступати. Ми були зобов’язані сьогодні перемагати. Зрозуміло, що ми граємо не у плей-офф, а за 9-14 місця, однак це зобов’язує перемагати в кожному поєдинку, аби піднятися в турнірній таблиці якомога вище».