БК «Кривбасбаскет» - МБК «Миколаїв»

Результат матчу: 86-87 (25-17, 12-24, 18-16, 19-17, от 12-13).

Господарі розпочали матч набагато активніше та агресивніше, ніж гості, які після двох поспіль дальніх влучань Віктора Кондратовця на «екваторі» стартової десятихвилинки повели 18:8. Майже до кінця чверті підопічним Звєздана Міторовіча вдавалося зберігати комфортний розрив у рахунку, і лише два реалізовані штрафні Джастіна Лава дозволили «корабелам» дещо скоротити відставання – 25:17.

Зате другу чверть, протягом якої криворіжці набрали лише 12 балів, переконливо виграли гості, у складі яких варто виокремити Олексія Онуфрієва, котрий до середини десятихвилинки реалізував три кидки з-за дуги. Таким чином, на велику перерву команди пішли за рахунку 37:41 на користь «Миколаєва».

Третя десятихвилинка минула в рівній боротьбі. Завдяки активності Юріци Жужі в перші п’ять хвилин чверті, господарі ліквідували відставання – 45:45, а згодом вийшли вперед. Втім, максимальна перевага, якої вдалося досягти «Кривбасбаскету» – 4 очка, була нівельована кидками Олексія Онуфрієва та Андрія Корочкіна, котрі знову вивели в лідери свою команду.

Четвертий ігровий відрізок розпочався за рахунку 55:57. Команди поперемінно виходили вперед – п’ять раз табло фіксувало нічийний рахунок, а підсумував напружену боротьбу дальній постріл Джастіна Лава, який і перевів гру в овертайм – 74:74. На останніх секундах у «Кривбасбаскету» був шанс, однак Боян Бакіч свою дальню спробу змарнував.

Зі старту додаткової п’ятихвилинки лідерство захопили «корабели», перевага яких сягнула 5 пунктів – 79:84. Однак спершу Андріус Александровас холоднокровно реалізував п’ять поспіль штрафних кидків, а Дмитро Корабльов вивів свою команду вперед – 86:84. І все ж, останнє слово в матчі було за корабелами – після тай-ауту за лічені секунди до фінальної сирени Андрюс Мажутіс реалізував дальній кидок, набравши свої перші очки в матчі (!) та принісши четверту перемогу «Миколаєву».

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

Я щиро вдячний гравцям за цю перемогу, абсолютно кожному без винятку. За їх витримку, терпіння, за те, що в найскладніші моменти матчу команда зберегла холоднокровність й була керованою до останньої секунди. Адже у кінцівках основного й додаткового часу ми були у ролі наздоганяючих, проте все одно змогли вистояти. Особливо я радий тому, що вирішальний кидок реалізував Мажутіс. З початку чемпіонату я наслухався чимало критичних зауважень, на мою думку необґрунтованих, начебто слабкувато виглядає Мажутіс для вирішення серйозних завдань. Але ж Андрюс у кожній грі доводить власну спроможність, він є справжнім бійцем.

Чим викликана відсутність Вадима Норенко у складі команди в останніх двох турах?

Справа у тому, що віковий ценз не дозволяє Вадиму грати у чемпіонаті дублюючих складів. Так, він вже «переріс» рівень дублю, а ось у змаганні основних складів йому катастрофічно не вистачає фізичної сили. Незважаючи на наші категоричні вимоги, він завзято не хоче займатися собою. Тому прийнято рішення відлучити його від занять з командою. На даний момент ми підшуковуємо для нього можливість продовження кар’єри в іншому колективі, можливо це буде команда Вищої Ліги. Може зміна обстановки піде йому на користь, змусить по-іншому працювати над собою, та до літа ми побачимо справжнього атлета. Ось тоді і повернемось до питання про співпрацю.