Кубок Суперліги: БК "Ферро-ЗНТУ" - МБК "Миколаїв"

В першому матчі 1/4 фіналу Кубку Суперліги «Миколаїв» поступився «Ферро-ЗНТУ» з рахунком 85:76 (15:14, 31:15, 24:22, 15:25).

Суперники добре вивчили один одного в матчах чемпіонату, але уникнути так званої розвідки їм не вдалося. Лише наприкінці другої хвилини Артему Буцькому вдалося відкрити рахунок – 0:2. Господарі відповіли «трюльником» Сергія Алфьорова, а далі гра проходила зі змінним успіхом. Запоріжці будували свої дії через Олександра Рибалка та Кеддріка Мейса, а гості зробили ставку на далекобійність Олексія Онуфрієва. І слід сказати, що в першій чверті йому двічі вдалося влучити у кошик із-за дуги. На першу перерву команди пішли за мінімальної переваги «Ферро» – 15:14.

У другому періоді на майданчику домінували господарі, серед яких особливою активністю відзначався Вінсент Хантер, якому вдалося довести свій особистий рахунок до 11 пунктів. Його вдало підтримували Крістіан Бернс і Ентоні Джонсон. Вже до середини чверті перевага запоріжців зросла до 12 пунктів, а на велику перерву вони пішли, маючи відрив у 17 очок – 46:29.

У третій чверті гра вирівнялася, головним чином завдяки активності миколаївців Івана Гілевича та Джеймса Х'юза, котрі в цій 10-хвилинці набрали по 6 очок. Такий же доробок у цьому періоді і в американського легіонера «Ферро» Хантера. Та якби не вдалі дії Рибалка й Бернса, господарі не мали б під завісу чверті комфортної переваги в 19 очок – 70:51.

Заключну чверть суперники розпочинали в умовах дострокового завершення гри чотирма гравцями: по 4 фоли були в пасиві запоріжця Джонсона й миколаївців Сільковського, Мажутіса та Гріна. Першим залишив майданчик, отримавши п’ятий фол, Джонсон. Йшла четверта хвилина періоду, і цей невеличкий проміжок часу гості виграли з рахунком 10:5. У них вдало увійшов у гру дебютант – представник прибалтійського баскетболу Юріс Умбрашко, котрий відзначився у цій чверті трьома «трюльниками». Втім, віддамо належне також Брайану Гріну та Андрюсу Мажутісу, які поповнили очкову скарбничку команди відповідно 7 і 5 очками. В середині чверті п’ятий фол отримав Сільковський, але це не завадило миколаївцям, як кажуть, тримати руку на пульсі гри. Двічі вони скорочували відставання до 7 пунктів. А завершилася гра перемогою «Ферро» з рахунком 85:76, який залишає рівні шанси обом суперникам у матчі-відповіді, що відбудеться післязавтра.

Ігор Сільковський, гравець МБК "Миколаїв":

"Вважаю кубкові ігри специфічними. Це був лише перший тайм. Другий буде у Миколаєві, і він все розставить по місцям. Сьогодні не найгірший варіант для нас. Будемо намагатись пройти Запоріжжя".

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК "Миколаїв":

"Різниця у дев'ять очок залишає абсолютно рівні шанси обом командам. Не все виходило у нас протягом зустрічі, випало пару гравців. Програвали у 20 очок, радий, що команда не зупинилась. Після гри я подякував їм за це, адже 20 очок не відігруються. Тому шанси 50 на 50, можливо 51 на 49, тому що ми граємо вдома, трибуни додадуть нам емоційний імпульс.

Дебютант Умбрашко влучив три трьошки, але більше нічого не забив і не показав. Я знаю рівень, який він буде демонструвати. Треба створити для нього умови для розкриття у нашій команді. Добре, що Юріс погодився на умови нашого контракту, ми постараємось, щоб йому було комфортно.

Для зміцнення складу у нас були кандидати, здебільшого українці. З одним у нас були переговори, але у нього діючий контракт з одним із клубів. Хороший гравець, який сидить на лавці, керівництво було готове його відпустити, але це ні до чого не призвело. Вибачте, що не можу назвати його прізвище.

Серед іноземців не хотіли брати американця, а вважали за потрібне, що ліпше буде прибалт, шукали в Латвії та Литві.

Не знаю, що трапилось з Джастіном Лавом, і чому він відіграв найгірший матч за Миколаїв за два сезони. Може перегорів, або образився на наші різкі 'наїзди' після Нового року. А загалом же він професійний виконавець".