МБК "Миколаїв" - БК "Будівельник"

Результат матчу: 63-58 (14-17, 23-11, 15-15, 13-15).

«Миколаїв» виграв вкидання, проте Умбрашко у першій же атаці напоровся на високих Беттса та Агафонова, загубивши круглого. Кіс робить пас в нікуди, а ось Яйло гарним асистом знаходить Х’юза, який віддячує партнеру слемом. Стефанішин теж виконує помилкову передачу – Х’юз перехоплює. Кіс згодом чудовим крос-овером хитає Буцького, завершуючи рух чистими трьома пунктами. Онуфрієв на уколах, але це не заважає капітану МБК височенним гаком забити від щита. Умбрашко реалізує дві атаки поспіль, Буцький під щільною опікою Кіса виконує два бали. Морлі не втримує м’яча після сильного пасу Агафонова. Лукашов двічі з середньої влучає, Беттс продавлює Х’юза – ривок гостей 7:0 та 17:14 загальний рахунок першої чверті.

Другу чверть результативно та активно провів атакуючий захисник МБК Мажутіс (7 очок). Х’юз та Беттс зійшлись один в один, миколаївський легіонер виграв окрему дуель. Буцький трюльником робить 24:21 для господарів. Онуфрієв жорстко та без фолу накриває Стефанішина. Кіс вдало підставляється під Мажутіса (2+1). Андріус відповідає, змушуючи Яковлєва порушувати правила (два з фолом). Сільковський відпрацював свій відрізок у 4 бали. Онуфрієв, Лав та Умбрашко чітко виконують свої спроби з лінії – десятихвилинка за корабелами 23:11, загалом 37:28.

Х’юз та Онуфрієв хиблять з відкритих позицій, натомість Кіс влучає дальній. Берестнєв випускає Гріна, даючи тому можливість реабілітуватись за провальну першу половину матчу. Онуфрієв в дурнях залишає Агафонова. Нарешті у швидкому відриві забиває Браян Грін, використовуючи чудову передачу на хід від Лава. У наступному епізоді американець (Грін) відзначається блоком (Лукашову дісталося) та чистесеньким трюльником. Браян середнім потраплянням сповна відплачує тренеру за довіру. Травма Онуфрієва дається взнаки – не йде кидок з-за дуги. Зусилля Гріна та захист миколаївців діє – 52:43.

Кіс розпочинає заключну чверть трьохою, а Морлі згодом з-під кошика. Грін переграє Морлі (58:48), Кіс та Беттс своїми промахами погіршують відсоток командних двоочкових. Х’юз згори додає після неточної спроби ЛаваДжастіну трохи не вистачало. Буцький поповнює свій доробок до десяти очок та +11 для муніципалів. Лав ніяк не влучить. Як виявилось опісля у боротьбі з Беттсом Онуфрієв втрачає два зуба, але миколаївець повертається через нетривалу перерву. Грін покращує власну графу перехоплень, обкрадаючи Забірченко. Лав та Яйло додають свої очки. Агафонов під кінець вперше відзначається у грі двома триочковими, та цього недостатньо. Трибуни у захваті скандують своїм улюбленцям «Молодці»!

63:58 – нервова та заслужена перемога МБК «Миколаїв». Самовіддача зробила свою справу.

Джастін Лав, гравець МБК «Миколаїв»:

«Головною проблемою минулого матчу став захист. Між гравцями ми домовлялись про відпрацювання у захисних діях, ми усвідомлювали, що маємо робити для досягнення перемоги. Але віддали суперникам багато очок. Сьогодні завдяки захисту, підбиранням наш загальнокомандний напад сам про себе попіклувався».

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

«Два різних Х’юза були сьогодні і вчора. Щось у нього не виходило, йому потрібний був такий додатковий суперстимул – боровся з віддачею, здорово відіграв; якщо кожний матч так діятиме, то ... ми би перемогли «Хімік», якби усі грали як сьогодні. Другою проблемою був Грін: після перерви ми гадали ставити його чи ні, я втомився йому в усній формі пояснювати, просто зняв з першого тайму, та і все. І він зіграв краще, не так, як я того хочу, а просто краще. Ніяких особливих розмов конкретних не було напередодні гри. У Гілевича температура, як показала гра без нього ми граємо краще. Мажутіс у ході гри підвернув ногу, попросивши заміну. Онуфрієву Беттс вибив два зуби. Саме в емоційному плані, а не в турнірному, неможливо переоцінити цю перемогу. Ми ж до цього дві гри «Будівельнику» просто здали. Тоді не було запалу, а сьогодні я побачив його з першої чверті, побачив, що мої підопічні давненько так якісно з самовіддачею не захищались. Ця гра дала відчути, що ми спроможні і «Азовмаш», і «Донецьк» перемагати. «Донецьку» трохи програли, можливо, не вистачило трохи невіри в себе. У кінцівці збільшили тиск у захисті, були свіжими. Віра почала з’являтись у середині третьої чверті, коли вели 4, а повернулись до десяти. Шкода авжеж, я за останню гру вибачався перед глядачами, це спорт, ніхто не застрахований від таких поразок, як з «Хіміком», і таких перемог, як сьогодні. Шкода, що 30 % вболівальників не повірили у нас після поразки «Хіміку» і не побачили, пропустивши таку перемогу. Напередодні ігри з Запоріжжям емоційний фактор нам допоможе».

Леонід Стефанішин, гравець БК «Будівельник»:

«Сподіватись на такий результат «Миколаїв», мабуть, того прагнув. Авжеж, ми націлювались тільки на перемогу. Не скажу, що сильне розчарування, немає команди, яка б усе виграла, тому будемо робити правильні висновки. Тренер перед грою говорив нам, що кожна команда готується грати з нами на сто відсотків, і якщо десь недооцінимо суперника, то воно на табло позначиться. Саме через це і програли сьогодні. «Миколаїв» грав достатньо добре, впорався з нами у захисті. Програли, але повинні йти далі».

Хосе Беррокаль, головний тренер БК «Будівельник»:

«Ми очікували, що вони будуть так змагатись з нами. Ми і до цієї гри стикались з такими командами, які до нас готувались дуже сильно, створюючи великі проблеми. Мої підопічні програли не тому, що Леонід не влучив свої моменти, а тому що ми не діяли, як одна команда, незважаючи на ротацію. Погана реалізація двоочкових спроб, багато втрат м’яча. Був момент, коли ми ніби вернулись у гру, але все ж програли її у другій чверті, втративши багато».